A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Dánsko - Diskuze

Původní dotaz

cesta přes Dánsko do Norska - co určitě neminout?!

| anoela
anoela
Zdravím a prosím o radu: v srpnu jedeme /z Německa/ přes Dánsko /Hirsthals/ do Norska /Kristiandsand/, trajekt zaplacen, budeme mít velkou časovou rezervu, prosím poraďte, co určitě neminout a zastavit se cestou a kde na trase případně levné přespání pro 4 osoby. Díky moc. :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
28.01.2012 21:34 88.101.105.***
Re: cesta přes Dánsko do Norska - co určitě neminout?! 

:-@ :-@ =-O

• Anonym (1)
  • Anonym (5)
stan votýpka
06.08.2011 09:38 89.102.232.***
autem do Dánska 

prosím chci jet autem do Kodaně do Dánska ale chci se vyhnout trajektu poradíte nikdo,i jak je to i cenově,mýtné platba přes most atd..

• Anonym (11)
  • Anonym (29)
anoela 25.07.2010 16:45
RE: RE: Po Dánsku autem 

Ahoj, díky všem za rady a tipy...hlavně Jenosovi :-) Jinak doporučuji zkouknout karavanistické servery, např.http://www.caravan24.cz/news.php ,teď jsem třeba připravovala cestu do Norska, ale i dle rad do Rakouska, Itálie,...jsou tam dobré tipy...hlavně, kdo plánuje sám a ne s cestovkou a chce co nejvíc vidět... Díky a pohodu na cestách kdekoliv. :-) Lea

• Anonym (1)
  • Anonym (13)
Jenos 25.07.2010 13:07
RE: Po Dánsku autem 

Ahoj, přečti si moje předchozí příspěvky. Myslím, že je toho tam až dost. POkud budeš chtít nějaké konkrétnější info, rád poradím...

• Anonym (4)
  • Anonym (8)
belhana
18.07.2010 09:28 217.11.253.***
Po Dánsku autem 

Ahoj chystáme se v září poznávat Dánsko, jedeme autem s tím, že v něm budeme i spát aby jsme mohli každý dem být někde jinde. Na co se máme připravit a co určitě nemáne zapomenout doma.Určítě zavítáme na Jutský poloostrov. Děkuji za info...

• Anonym (1)
  • Anonym (18)
Jenos 02.06.2010 11:11
RE: RE: RE: RE: přes Dánsko Švédska 

Přečti si co jsem už psal níže. Sever Dánska na Jutském poloostrovu je krásný a za pár minut jsi od jednoho moře k druhému. Když je hezky, koupačka je tam úžasná a k tomu se můžeš povalovat v nádherných dunách z jemného bílého písku, z kterého roste zelená tráva. Krajina je plná lesíků, vřesovišt a krásných vesniček s domy s doškovými střechami. No a do Švédska byste mohli třeba přejet trajektem Frederikshavn-Göteborg http://www.stenaline.dk/faerge/ruter-og-destinationer/frederikshavn-goeteborg/priser-frederikshavn-goeteborg/ No a potom s Göteborgu směrem na jih. Jsou tam krásné oblé červené skály z kterých se dá skákat do moře, střídáné s krásnými písečnými plážemi. No a nazpátek trajektem Helsingör-Helsinborg nebo po mostě, cena je stejná. No a pak zpět v Dánsku krásná Kodaň se starým přístavem Nyhavn. Pak jet na jih na ostrov Moen, který má krásnou zvlněnou krajinu s nádherným venkovem a především na východě ůžasné bílé křídové útesy přes sto metrů vysoké, vybíhající z moře. No a můj tajný tip jsou pláže na jihovýchodě ostrova Falster, které jsou jedny z nejkrásnějších v Dánsku. No a pak trajektem Gedser-Rostock do Německa. Jinak všude je spousta krásných a vybavených kempů. Pokud je hezké počasí, je i voda prohřátá a koupačka super. Ty jo já tam snad pojedu zase taky :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (13)
Kiki2 02.06.2010 09:01
RE: RE: RE: přes Dánsko Švédska 

Já jsem právě hledala jak blázen a nic jsem nenašla..našla jsem jen poplatky na mostě do Švédska,ale tady ne....díky tedy.
Jinak jedeme do Billundu s dětmi do Legolandu, pak se chceme zastavit v ZOO Givskud,někde se tam ubytovat v kempu v chatičce a trošku cournout po okolí, vykoupat se v moři - snad počasí dovolí a pak bychom chtěli přejet do Švédska - právě po mostech - a pár dní pobýt ještě tam. Jestli to tam znáš a máš nějaké tipy na výlet v téhle oblasti Dánska nebo Švédska (v okolí Malmö) tak beru vše. Nechceme to tam prosedět, ale procourat a vidět co nejvíc zajímavého. Kdo ví, kdy se zase do téhle části Evropy podíváme.

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Jenos 31.05.2010 21:44
RE: RE: přes Dánsko Švédska 

Ahoj, stačí jen trochu hledat ;-) http://www.cph.dk/CPH/UK/MAIN/Parking+and+Transport/Oeresund+Bridge.htm anebo trajektem Helsingborg-Heslsingoerhttp://hhferries.se/Preise%20pkw%20im%20hafen-656.aspx . A kam jedete do Dánska?

• Anonym (1)
  • Anonym (67)
Kiki2 31.05.2010 11:55
RE: přes Dánsko Švédska 

Nevíte někdo náhodou, kolik stojí poplatek za most z pevniny do Kodaně? Případně z Kodaně do Švédska? - osobní auto, 4 osoby. Díky

• Anonym (4)
  • Anonym (20)
Jenos 19.05.2010 00:53
RE: přes Dánsko do Norska - co určitě neminout?! 

Tady to tedy žije! :-| Češi jsou bohužel hloupí a jak stádo jezdí všichni jen do Chorvatska a jen minimum ví, že je krásně a možná i víc také jinde. Takže gratuluji k vaší volbě. Dánsko je krásná a Čechy opomíjená země. Přitom je neméně hezčí než více navštěvované Norsko. Souhlasím s tím Skagenem a mysem Grenen, kde se přebíjí Severní moře s Baltem. Ten výběžek písku do moře, na kterém se tříští vlny dvou moří je nádherný. Celá severní část Dánska je krásná a je možno za pár minut přejíždět od jednoho moře k druhému. PObřežní pásy dun a krásná příroda opravdu potěší každého. právě pod Hirtshalsem je možno dokonce autem jet po pláži asi 20km směrem na jih a kdekoliv zastavit, dát si piknik nebo se vykoupat v krásném moři. Pokud vyjde počasí je tam koupačka super. Baltská strana je o něco klidnější, ale jsou tu rovněž krásné duny z bílého písku a z toho vyrůstající zelená tráva. Z měst bych doporučil Ribe nedaleko německých hranic. Je to krásné zachovalé a nejstarší město Dánska. Krásná krajina je rovněž na východě Jutského poloostrova nedaleko Ebeltoftu. Jinak ráj dovolenkářů a koupačů jsou ostrovy Roemoe a Fanoe na jihovýchodě. Je toho moc a rozhodně se vyplatí Dánsku věnovat více času. Já tam byl asi 4x :-D

• Anonym (2)
  • Anonym (17)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu