Stepan
07.06.2011 16:32 62.168.0.***
podmínky přijetí  

ahoj, pročetl jsem si stránky scandinavianstudy.com. píšou tam, že školy přijímají studenty podle toho, jestli umějí dobře anglicky, motivačního dopisu či zkušenosti se zahraničním pobytem. podle mě ale nejvíce koukají na průměr ze střední (to se tam i píše..)
víte ale někdo, jak moc dobré známky musí člověk mít? zajímá mě studium v Dánsku, ale faktem je, že zpočátku střední jsem neměl úplně ideální výsledky... =-O
víte tedy někdo, jak zhruba to je?
díky, Štěpán

• Anonym (4)
  • Anonym (2)
ruza00 01.09.2011 22:04
Re: podmínky přijetí  

Ahoj Štěpáne,

je pravda, že školy na průměr ze střední školy koukají. Ale jelikož, každá škola je jiná tak se známkám nepřikládá až taková důležitost. Jestli by jsi měl zájem o studium v Dánsku, mluvíš plynně anglicky a zajímá Tě některý z oborů tak je velká pravděpodobnost, že můžeš být přijatý i když jsou tvé známky velmi špatné.

Opravdu jde hlavně o to, aby student byl schopen udělat krok do neznáma a mít trochu kuráž.... oni ty jedničky z biologie a fyziky v životě nakonec ve většině případů k ničemu nejsou, a proto bych řekl, že se na ně tolik ohled nebere. :-)

Jakub Růžička

www.scandinavianstudy.com

ruza00 01.09.2011 22:04
Re: podmínky přijetí  

Ahoj Štěpáne,

je pravda, že školy na průměr ze střední školy koukají. Ale jelikož, každá škola je jiná tak se známkám nepřikládá až taková důležitost. Jestli by jsi měl zájem o studium v Dánsku, mluvíš plynně anglicky a zajímá Tě některý z oborů tak je velká pravděpodobnost, že můžeš být přijatý i když jsou tvé známky velmi špatné.

Opravdu jde hlavně o to, aby student byl schopen udělat krok do neznáma a mít trochu kuráž.... oni ty jedničky z biologie a fyziky v životě nakonec ve většině případů k ničemu nejsou, a proto bych řekl, že se na ně tolik ohled nebere. :-)

Jakub Růžička

www.scandinavianstudy.com

• Anonym (1)
  • Anonym (1)

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@